парник для огірків "Три місяці літо … і вічна весна, — ця стара пісенька дуже точно передає кліматичні особливості середньої смуги Росії. Будь-якому городникові відомо, що саме навесні виникає найбільше проблем з збереженням рослин. Заморозки запросто можуть занапастити весь врожай на корені, про весняні зливи і говорити не доводиться, а вже якщо вони ще й з градом. Доросле, зміцнілу рослина ще встоїть, а ось недавно висаджена розсада загине, якщо не вся, то частково. Тож овочівник, який дорожить своїм урожаєм першою справою задумається про те, як зробити парник для огірків, помідорів, редису. Для виготовлення цієї найпростішої конструкції не буде потрібно великих фінансових витрат. Обігрів тут так само відбувається природним чином, за рахунок розкладу органічних залишків, які виділяють тепло.
Розташовуються парники в безвітряному місці, орієнтуючись зі сходу на захід, щоб максимально використовувати сонячне тепло. Зазвичай вся конструкція виконується розбірної, оскільки на зиму її прибирають. Основні елементи парника: короб, рами, котлован, підстилка органічна і шар теплоізоляції.
Короб виготовляють цегли, дощок, дерев'яних колод. При цьому можна використовувати як нові будівельні матеріали , так і старі.
Рама, що прикриває парник, має стандартні розміри 106 на 160 см. Найчастіше для збереження тепла всередині конструкції використовується поліетиленова плівка, товщиною до 0,3 мм, застосовують так ж скло.
Важливий нюанс при обладнанні парника це правильна укладка обігрівального шару. Для цього насамперед необхідно вирити котлован підходящої глибини, звичайно це від 75 см до 30 см, в залежності від призначення парника. Потім дно котловану ретельно викладається ізоляційним матеріалом : пісок, щебінь, толь, гравій. Цей шар буде служити для теплоізоляції парника. Поверх першого шару рівномірно викладається органічний матеріал: гумус, солома, листя. Поверх все це засипається шаром грунту товщиною в 20 см. При біохімічному розпаді органічного матеріалу виділяється велика кількість тепла, яке і служить для обігріву парника.

Просто і легко — будуємо парник своими руками

будуємо парник своими руками Самая проста і функціональна конструкція — пристінний парник, зводиться в найкоротші терміни і без особливих зусиль. Основою для неї служить південна стіна житлового будинку. Бічні стінки парника являють собою прямокутний трикутник, рами кріпляться до стіни за допомогою обв'язки з бруса або рейки перетином в 10 см. Такий парник годиться для вирощування зелені, огірків або томатів.
Не менш зручний у використанні і переносний наземний парник, який встановлюють на заздалегідь підготовлену грядку. Для початку необхідно сколотити з дощок короб, 160 см в ширину і 30-50 см у висоту. При цьому південна стіна короба виконується нижче північній. Після установки основи на грунт, зверху закріплюють раму на петлях, попередньо засклену або затягнуту плівкою. Для такої рами знадобляться вісім шматків бруса, два бокових, стільки ж торцевих і чотири середніх.
Збирається рама таким чином:
на кінцях бічних брусків випилюються пази, в яких закріплюються торцеві бруски,
з внутрішньої сторони торцевих брусків роблять отвори , в яких закріплюються середні бруски,
на готову раму натягується поліетиленова плівка, яку необхідно прибити цвяхами, попередньо зафіксувавши її дерев'яною планкою для більшої міцності і герметичності.
Такий парник годиться для распікіровкі розсади, а так само для вирощування зелені та цибулі перо.
Парник зі світловідбиваючим екраном дозволяє найбільш продуктивно використовувати сонячне світло, завдяки чому температура в ньому на 2-3 * вище, ніж у звичайному.
Спорудити такий парник під силу навіть не дуже вмілому майстру , бо робиться він просто, як все геніальне.
збірний парник Будівництво парника починають з риття ями трапецієвидного перетину, глибиною 50-70 см. Якщо грунт достатньо щільний він не потребує додаткового закріпленні. При осипання грунту використовують звичайні дошки. Щоб готовий парник не підміна дощами, навколо нього, на відстані близько метра викопують канавки для відводу води.
Потім по периметру котловану виконується обв'язка з колод 10-15 см в діаметрі, при цьому північна сторона обв'язки виконується нижче південній. В якості органічного наповнювача для парника використовується гній.
Рами для парника виготовляють з брусків 7 на 6 см, покритих оліфою або лаком ПФ-166. Для міцності додатково бруски скріплюються дерев'яними шпильками. Поворотний відображає екран кріпиться в вертикально встановленої рамі. Попередньо його фарбують білою емульсією на водній основі. Це найпростіші рекомендації до того, як зробити парник своими руками, при цьому економно і по господарськи витрачаючи кошти. Але у кожного садівника і городника є маса своїх власних секретів, що дозволяють виростити багатий урожай.
І остання порада овочівникам. Оскільки кожен парник має певний спектр застосування, для оптимізації процесу вирощування городніх культур на ділянці краще побудувати невеликий комплекс, що дозволяє вирощувати урожай з квітня по листопад. При раціональному підході, навіть у нашому, несприятливому, кліматі два врожаї в рік не фантастика, а реальність.

Tagged with:
 
WordPress: 6.92MB | MySQL:33 | 2,432sec